Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Şubat 2019

Oktay Usta Güllü Kâsede Karpuz Tarifi

Oktay Usta Güllü Kâsede Karpuz Tarifi

Güllü kâsede karpuz

Malzemeler:

  • 1/4 karpuz
  • 1 çorba kaşığı pudraşeker
  • 1 çorba kaşığı rom ya da çilek likörü

Yapılışı:

Büyük boy kâselerden birini alın, içine küçük boy kâseyi oturtun. Küçük kâseyi çevreleyen boşluğa gülü, dalı ve yapraklarıyla bir bütün olarak sardırıp yerleştirin. Küçük boy kâseyi mümkün olduğunca iyi ortalayın ve çiçeği yerleştirdiğiniz boşluğu su ile doldurup kâseleri dondurucuya koyun. Bu işlemi, bir gün önceden ya da sabahtan yapmalısınız.

Karpuzu küçük küpler halinde dilimleyerek ve çekirdeklerini ayıklayarak, büyükçe bir kâseye alın. Üzerine pudraşeker serpin ve karıştırın. Daha sonra rom ya da likörü ekleyip bir kez daha karıştırın. Üzerini şeffaf bir folyo ile kapatarak, buzdolabında yarım saat kadar bekletin.

Güllü kâseleri meyve salatası ile doldurmadan önce, aralarına birer peçete koyarak tatlı tabaklarına alın. Örneğin, düz renk kırmızı ya da yeşil peçeteler kullanabilirsiniz. Son olarak, kâseleri hazırladığınız meyve salatasıyla doldurarak sunumunuzu yapabilirsiniz.

İçecek: İçecek olarak, soğutulmuş beyaz şarap tercih edilebilir.

Dekor için; biri büyük ve diğeri daha küçük boy olmak üzere, camdan çift kâse setine ihtiyacınız olacak. Ayrıca, bu sade takımın parçası olan tatlı tabakları ve her kâse için de birer dal kırmızı gül gerekecek.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


*